You are currently viewing Gripo profilaktikai gydytojai rekomenduoja cinką..

Gripo profilaktikai gydytojai rekomenduoja cinką..

  • Post author:
  • Post category:Med Sauga

 

Poilsis yra labai svarbus. Atsparumą gripui galima pagerinti valgant įvairų maistą ir išlaikant mankštos ir poilsio pusiausvyrą. Taip pat verta vengti besaikio alkoholio vartojimo ir per didelio streso, kurie mažina atsparumą.

Rankų plovimas neturėtų būti pakeistas rankų antiseptika, nes dezinfekavimo priemonė taip pat gali sunaikina ant odos esančias gerąsias bakterijas, atsakingas už odos priežiūrą.

Dažniausia infekcija yra per kontaktą. Virusai plinta aplink durų rankenas, per kompiuterio klaviatūras, autobusų laikiklius ir t.t..

„Virusai gali išlikti ant paviršiaus valandomis, kol kitas žmogus juos paims nepastebimai“, – sako „Terveystalo“ bendrosios medicinos specialistas Jaakko Halonenas.

Plaunant rankas ir vengiant liesti veidą galima efektyviai išvengti gripo. Kiekvieną kartą įeidami į vidų, prieš valgydami, eidami į vonios kambarį ir prausdamiesi duše, nusiplaukite rankas muilu ir šiltu vandeniu. Be geros rankų higienos, taip pat galite užkirsti kelią gripui, pasirūpindami savo atsparumu.

– Trumpai tariant, sveika gyvensena taip pat yra geras būdas užkirsti kelią gripui, J. Halonen tai apibendrina.

Penki gripo prevencijos patarimai:

1. Cinkas

Tyrimai parodė, kad cinkas gali būti naudingas užkertant kelią gripui. Cinkas taip pat gali šiek tiek sumažinti gripo simptomų trukmę. Kad būtų naudinga, paros dozė turėtų būti bent 75 mg cinko acetato, absorbuoto per burnos gleivinę. Vartojant cinko acetatą, peršalimas vidutiniškai sumažėja 40%.

2. Vitaminas D

Vitaminas D teigiamai veikia imuninę sistemą ir atsparumą, tačiau neįrodyta, kad jis naudingas norint užkirsti kelią gripui.

3. Vitaminas C

Vitaminas C gali užkirsti kelią gripui, tačiau jo kiekis turėtų būti gana didelis – keli tūkstančiai miligramų per dieną. Tačiau ekranas yra silpnesnis nei cinko.

4. Gerosios bakterijos

Yra įvairių gerūjų bakterijų tyrimų išvadų, iš kurių sunku padaryti išvadas. Atsižvelgiant į dabartinius tyrimus, žinoma, kad gerosios bakterijos teigiamai veikia gynybos sistemą per žarnyno bakterinę florą. Tačiau probiotikai nenaudingi norint išvengti peršalimo.

5. Nosies skalavimas

Nosies skalavimas gali palengvinti užsikimšimą, nors tai nepadeda kovoti su pačiu virusu. Nosies drėkinimas gali padėti palaikyti nosies gleivinę ir skatinti gleivių pašalinimą iš nosies ertmių. Skalaujant nosį, taip pat gali būti išvengta tokių gripo pasekmių kaip sinusitas.